Ви тут: Головна Про нас Події Відео-семінар "Досвід перекладу книжки про Нельсона Манделу"

Відео-семінар "Досвід перекладу книжки про Нельсона Манделу"

ПЕРЕКЛАДАЧ ВАСИЛЬ СТАРКО: «У МЕНЕ ТАКЕ ВРАЖЕННЯ, ЩО ТЕПЕР МАНДЕЛА МІЙ ДРУГ»
Із серця Західної України привітання з нагоди Дня Гуманітраного інституту надійшли від відомого українського перекладача Василя Старка.


Спілкування студентів спеціальностей перекладу та журналістики з фахівцем проходило в незвичному форматі відео-семінару. У режимі он-лайн через Skype Василь Старко розповідав про історію своєї перекладацької діяльності, ділився досвідом та знайомив зі своїми роботами. Основною темою зустрічі стала остання праця перекладача, а саме автобіографічна книга про Нельсона Манделу - «Довгий шлях до свободи». Науковець розповів про труднощі з якими зіткнувся під час перекладу книги. Зокрема йшлося про специфіку вживання та вимови власних імен і назв, які мали африканське, британське і навіть племінне походження.
Робота над книгою тривала шість місяців. Василь Старко розповів, що почався цей переклад нестандартно, а саме з ініціативи його друга, українського політолога, публіциста та перекладача - Генадія Друзенка. «Книжка «Довгий шлях до свободи» була своєрідною сповіддю Мандели про своє життя».

Науковець зазначив, що автобіографія революціонера написана доступною мовою, тому її було неважко зрозуміти. Перекладачеві навіть здалося, що він дуже добре знає головного героя книжки. Більше того, Василь Старко говорить: «В мене таке враження, що тепер Мандела мій друг».
Відео-семінар завершився невеликою конференцією зі студентами. Одне із питань було про те, як революційні події в Україні вплинули на роботу над книжкою. Василь Старко відповів: «Я почав переклад ще до початку революційних подій в Україні. Читаючи підсумки Мандели про боротьбу за свободу на своїй Батьківщині, я відчував присутність чогось містичного, бо його висновки, оцінки та слова один в один відповідали подіям нашого часу Революції Гідності».

Текст: Анна Процюк, Вікторія Цокало, Наталія Помазанська

ЖУРб-1-11-4.Од

Відео: Наталя Коваленко, Анастасія Герман

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події Відео-семінар "Досвід перекладу книжки про Нельсона Манделу"