Ви тут: Головна Про нас Події ДАРИНА ВЕЧЕРОВА: “ГОЛОВНЕ ― ВПІЙМАТИ НАТХНЕННЯ”

ДАРИНА ВЕЧЕРОВА: “ГОЛОВНЕ ― ВПІЙМАТИ НАТХНЕННЯ”

242410956_255964173200012_4787473315276486295_n_copy.png

5 травня 2021 р. відбулася церемонія нагородження переможців VII Всеукраїнського фестивалю буктрейлерів «Book fashion». Перше місце в номінації «Трейлер до дитячої книги» посіли студентки ІІ курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» Фахового коледжу «Універсум» Вечерова Дарина та Кравчук Юлія.

Ми розпитали Дарину про процес виготовлення буктрейлеру.

— Дарино, розкажіть про проєкт. Як Ви його створювали?

Ми з Юлею домовилися, що будемо завжди разом робити такі проєкти, як цей буктрейлер до конкурсу. Збиралися разом вдома й записували спочатку звук. Цим в основному займалася Юля. Вона завжди озвучувала наші роботи. Я займалася відеомонтажем. Першу роботу малювала. Це була анімація. Другий проєкт (саме на цей конкурс) ми зробили більш гумористичним. Така собі постіронія. Просто хотілося, щоб це було смішно й цікаво водночас.

Розкажіть більше про проєкти. Як з’явилися ідеї? Ви довго їх виношували, чи вони виникли за мить?

Взагалі про конкурс ми дізналися від викладача. Погодилися взяти участь. Першу роботу довго робили. Десь три місяці. Створювали сюжет, композицію. А от останній буктрейлер ми створили за декілька днів.

А що було найважче в цій роботі?

Найважче скомпонувати й продумати цілісну картину.

А хто прописував сценарій?

Ми разом.

Уся робота зроблена разом, ніяк не розподілена: наприклад, ось цю частинку сценарію пишеш ти, а цю я?

Ні, разом усе робили.

Чи займалися Ви до того іншими проєктами, пов’язаними з анімацією? Розкажіть, як вчилися робити подібні речі?

Так, я займалася малюванням ще з першого класу. Щодо анімації, то брала участь у шкільних олімпіадах. Займалася вебдизайном, графікою, анімацією — таким чином прийшла до того, що можу створювати повноцінні роботи.

А додатково вебдизайну та анімації навчалися у певній школі?

Ні.

Кудись іще подавали свої роботи, чи це перша спроба у такому конкурсі?

Ще подавала на олімпіади.

А далі плануєте робити щось подібне? Можливо, є якісь нові проєкти, задуми?

Так, на думці конкурс з графіки та вебдизайну. Я зрозуміла, що хочу поєднати це в графіці. Зараз шукаю тему, яка б мені сподобалася.

Щодо майбутнього у видавничій справі, Ви збираєтеся поєднувати подібні проєкти зі своєю професійною діяльністю?

Так, хочу видавати науково-популярні книги та займатися їх ілюструванням.

Ви малюєте в одній техніці чи використовуєте різні?

Вебдизайн — це така робота, яка передбачає код, верстку. Щодо графіки, то я малюю в одній техніці, у своєму стилі.

Що найважче у створенні такої графіки?

Складно впіймати натхнення.

До речі, а як Ви його ловите?

Спочатку я малюю що-небудь, щоб зрозуміти, чи взагалі зараз хочу малювати. Слухаю музику. Вона більше за все надихає мене на творчість.

А яка музика?

Мені найбільше подобається рок, панк, метал.

А що найлегше далося у Ваших проєктах?

Найлегше, коли малюєш, розумієш, який буде результат і знаєш, що ця робота буде зроблена.

Те, що Ви задумали, й те, що реалізували, має однаковий вигляд? Чи буває таке, що замислили одне, а в результаті вийшло зовсім інше?

Чесно, трапляється по-різному. Спочатку я уявляю собі щось, а потім починаю додумувати, імпровізувати, і тоді навпаки — виходить краще, ніж те, що я замислила спочатку.

Посилання на трейлер: https://www.youtube.com/watch?v=sKJNWHmMMFw

Інтерв’ю записала Тетяна Ловейко

Ви тут: Головна Про нас Події ДАРИНА ВЕЧЕРОВА: “ГОЛОВНЕ ― ВПІЙМАТИ НАТХНЕННЯ”