МУЗИКА – НАША ПРИСТРАСТЬ
- Створено: Середа, 13 грудня 2017, 14:17
Білий піджак, штани, сорочка… І стильні лакові, темно-синього кольору туфлі. Шикарні, одразу на них звернула увагу. А, і ще феєрична арія «Аве Марія». Ви подумаєте, це - сон? А ось і ні! Це - один із майстер-класів з вокальних студій, організованих для студентів на день народження Університету Грінченка. Майстер-клас проводив Олег Марцинківський, народний артист України, професор кафедри академічного та естрадного вокалу.
Перелік майстер-класів був таким різноманітним, що я довго не могла визначитися, куди ж саме мені піти, бо хотілося побувати скрізь. Вибір було зроблено після ключового слова «вокал», яке гріє мені душу з дитинства і яке примушує мене мріяти, як і будь-яку дівчину, стати успішною співачкою.
І ось я тут, на майстер-класі. Дізнаюся про авторський термін Марцинківського: співати “випромінювачем”. Про що йдеться? Пояснення від народного артиста: “Люди співають через резонатори. Деякі з них, які знаходяться на обличчі, і є “випромінювачами”. Тож там я активізувала свій “випромінювач” та навчилася вправам для дихання. Також почула цікаві історії з професійного життя відомих вокалістів. Для мене це важливо, бо я хочу гарно співати, не лише в душі =). То я вбирала безцінні поради і знання народного артиста України, як губка.
Ще один цікавий момент, про який тут говорили – вміння «чути себе зсередини». Для чого це потрібно? Часто буває, коли артист виступає на сцені він себе не чує, бо немає монітора, або він погано працює. Хто не знає, що таке монітор – розповідаю. Це такий апарат, який подає звук на артиста, а не на аудиторію, і таким чином він чує як співає. Але зазвичай артисти-початківці цього монітора не мають, тому для них і важливе таке вміння.
А ще я надихнулася на створення своєї пісні після прослуховування авторського романсу Олега Марцинківського. Його слова так зігрівали душу, так бентежили та надихали. Так буває, коли зустрічаєшся з талановитими людьми.
Підготувала Інна Мартинчук