МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНИ: СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ ТА ФОНДИ ЄС
- Створено: Вівторок, 04 квітня 2017, 10:13
Можливо, хтось ще знав, але фінансування ЄС для українських проектів евентуальне та відкрите для всіх. Європейська комісія та уряд України підписали угоду, результатом якої є те, що Україна вступила до ЄС, звичайно у розумінні Горизонту. Відповідно до цього українські фірми можуть бути лідерами проекту, написати проектні заявки та підписувати грантові угоди.
Тренінг Миколи Смолінського «Створення проектів. Фонди ЄС» ознайомив учасників з особливостями розробки проектних ідей та підготовки проектних пропозицій для залучення фінансування проектів від структурних фондів ЄС та донорів, що присутні в Україні. Зокрема розглядалися такі основні питання:
- як створити правильну проектну заявку з урахуванням всіх вимог ЄС;
- як подати проектну заявку та отримати грант;
- як керувати фінансами, що будуть надані фондами тощо.
Що парадоксально, кількість західних фондів, які працюють в Україні і виділяють кошти місцевим громадським організаціям на розвиток та підтримку свого напрямку, не може назвати навіть Державна реєстраційна служба. Разом з цим, варто наголосити, що Україна могла б отримувати набагато більше грантів, проте досвід з реалізації проектів зараз не на високому рівні. Як приклад, компанії, що мають середній та малий бізнес, перебувають у постійному пошуку грошей, а не розвивають отриманні результати.
«У нас не вистачає кваліфікації, так як не вистачає кваліфікації у Міністерств, у банках, для того, щоб правильно підпорядкувати свої дії щодо грошей з ЄС, - розповідає лектор Микола Смолінський, - Україна може працювати з усіма програмними фондами тільки необхідно уважно читати програмні документи конкретного інструменту, який обов`язково буде описувати вимоги до території, яких країн і у ролі кого можуть взяти участь. В деяких інструментах ми можемо входити як партнери, а в деяких як лідери чи експерти».
Тому коротко про головне. Варто почати з того, що основні обов’язки того, хто отримає фінансування з ЄС не обтяжливі, але обов’язкові. Варто пам’ятати, що їх виконання перевіряється, на рівні з іншими вимогами, пов’язаними з проектами, що фінансуються з коштів Європейських Фондів.
Якщо у подальшому українська компанія чи підрозділ планує розвиватися завдяки фінансам ЄС, то необхідно знати основні правила створення та розвитку власного проекту:
- 1.Кожен має інформаційний обов’язок перед ЄС, означає, що отримане з дофінансування ЄС необхідно позначати логотипом Європейського Союзу і логотипом Європейських Фондів тощо.
- 2.Правильно сплановані заходи мають дати змогу вибрати найбільш успішні для певного проекту.
- 3.Необхідно визначити групу (-и) споживачів і пристосувати до них заходи, які треба реалізувати.
- 4.Розраховуючи бюджет на інформаційно-промоційні заходи в проекті, необхідно пам’ятати про різні види витрат від брошур до технічного обладнання.
- 5.Для того, щоб перевірити ефективність роботи над проектом необхідно створити окремий веб-сайт, де буде описано результати та плани.
- 6.Необхідно дотримуватися всі вимоги щодо оформлення приміщень та інших знакових речей (плакат, пам’ятна дошка тощо).
- 7.І останнє, варто думати як європейське суспільство: нарівні з кожним, в одному напрямку та позитивно.
Необхідно пам’ятати, що Європейський Союз хоче мати ідеальну нову науково-дослідницьку базу, охопити всі проблеми соціального, культурного та інших напрямків життя. Українські імена та компанії завжди входили в світову історію, але не завжди були помічені, бо не мали можливостей себе показати світу. У нас ще є майбутнє, тому - вперед до нових подвигів.
І порада, не наслідуймо Івана Пулюя, винахідника «X»-променiв, а летимо вертольотом Ігоря Сікорського, дипломованого льотчика та авіаконструктора, торуючи шлях новими проектними ідеями. Великий досвід та великі можливості – от, що варта наша Україна, розвиваємося самі та творимо державу.
Підготувала Оксана Онищенко