Ви тут: Головна Про нас Події АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДРУЧНИКИ – ДОСТУПНО І ЦІКАВО

АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДРУЧНИКИ – ДОСТУПНО І ЦІКАВО

ПЕДАГОГІЧНІ ЕТЮДИ. ЕТЮД №3


Чи є місце експериментам в освіті? Якою має бути школа майбутнього? Активні батьки та вчителі-неформали зібралися в Мистецькому хуторі Обирок на освітній вікенд 15-17 липня 2016. Мета зібрання - створювати заходи для батьків та дітей, запрошувати спікерів-професіоналів зі сфери освіти, шукати, дискутувати і творити нову освіту. Тут всі бажаючі змогли поспілкуватися, отримати відповіді на свої запитання, зарядитися енергією добра. Полтава, Київ, Черкаси та Чернігів - з'їхалися батьки та педагоги з усієї України. "АстудіЯ" також була поряд: піднялася над чудернацьким арт-хутором на квадрокоптері, побувала в сільському клубі, відганяли гедзів від учасників на дискусійній галявині, а в кіно-сараї показали дітям мультфільм власного виробництва і зірвала аплодисменти.

Організатори вікенду "Діти. Освітній експеримент" збираються вже вдруге і не думають зупинятися на досягнутому. Вони декларують: "Ініціаторами змін у системі освіти України можуть бути тільки небайдужі активні батьки. Тож, наша ціль, щоб комьюніті бажаючих змінити систему, змінити підходи до навчання дітей, організаторів змін на будь-якому рівні, постійно зростала. Ми хочемо бачити наше суспільство через роки самодостатнім, а наших дітей усміхненими, щасливими та реалізованими." Погляд на освіту від Галини Мельник, організатора альтернативної школи "Радосвіт" в етюді №3.

 


 

 

ГАЛИНА МЕЛЬНИК, організатор альтернативної школи «Радосвіт»

33 copy

 

Пять років тому ми починали просто з домашньої школи. А згодом, враховуючи попит на нетрадиційне навчання, на її базі утворили альтернативну школу. Шкільний період дуже важливий у житті дитини і хочеться, щоб вона прожила його максимально комфортно. Немає швидких результатів, але пятирічний досвід роботи засвідчує, що ми обрали правильний шлях.         

 

Створюємо підручники. Цього літа, разом з організаторами подібних шкіл, розробляємо альтернативні підручники з української мови. Вважаю, за місяць цю роботу завершимо і потім ці підручники будемо поширювати. Особисто я вже видала підручник з дошкільного навчання читанню і за цією власною методикою працюю.                                                           

  

 

Дуже хочеться, щоб в Україні наша мова для дітей стала рідною і вони розмовляли нею грамотно і гармонійно. Діти повинні розуміти, що українська мова – це та мова, якою говорять на рідній землі, там, де ти живеш.      

 

Ми й надалі будемо створювати посібники з української мови. В проекті маємо багато ідей. Працюємо над тим, щоб шкільна програма укладалася у порівняно невеликий обєм, але він подавався б максимально доступно, а головне цікаво.

Ангеліна Ломакіна, Павло Власов

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події АЛЬТЕРНАТИВНІ ПІДРУЧНИКИ – ДОСТУПНО І ЦІКАВО