СЛОВОПИС ВИРУШАЄ НА СХІД

Ангеліна Ломакіна


Цілий потяг із цінним українським вантажем сьогодні вирушив на схід України. Десять вагонів, два з яких - справжні кінотеатри, а також - капличка та майстерня. Ще є вагони, спеціально обладнані для уроків з першої невідкладної допомоги. Це волонтерський потяг з популяризації української культури та мови "Труханівська Січ". Разом із волонтерами їде ціла команда митців, істориків, науковців та викладачів. Мета ентузіастів проста - утвердити єдність та згуртованості нашої держави, активно просувати українське, розширювати територію рідної мови. Потяг зупинятиметься в Слов’янську, Краматорську, Костянтинівці та Бахмуті. В кожному 
місці заплановані концерти, освітні лекції з культури та історії, майстер-класи.  На вокзалі перед відправкою поїзда - маленький тренінг - імпровізований концерт Сашка Лірника, який під час подорожі планує виступити в школах та клубах. 

Близько 50 шкіл східної України отримають також і наші подарунки - книжки та диски від Університету Грінченка. Дітям адресовано твори Бориса Грінченка, видання класиків, а також нові книжечки - альбоми наліпок "Прикрась життя українською". Проект дитячих інтерактивних книжечок університет реалізував разом з харківським видавництвом "АССА". Окрім іншого, АстудіЯ Університету Грінченка спеціально створила диски зі студентськими роботами, що допоможуть покращити освітній процес – фільм про діяльність Бориса Грінченка, мотиваційні ролики "Говоріть українською!" та напрацювання інтерактивного словника української мови "СловОпис" . Організатори цієї акції кажуть, що війну треба вигравати не лише на передовій, а й в тилу. Саме тому на часі активно формувати народну єдність та відновлювати спільне культурне поле.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події СЛОВОПИС ВИРУШАЄ НА СХІД