Ви тут: Головна Про нас Події ЗОВСІМ ІНШЕ МИСТЕЦТВО - МИСТЕЦТВО ДУШЕВНООСОБЛИВИХ

ЗОВСІМ ІНШЕ МИСТЕЦТВО - МИСТЕЦТВО ДУШЕВНООСОБЛИВИХ

Анастасія Герман

Студентка спеціальності "журналістика"

 

   "Кінопанорама" знову запрошує жителів столиці відвідати оригінальний та дещо незвичайний захід. Цього разу це виставка "Арт-Бедлам", яка проходитиме з 14 по 28 квітня. Вперше за сім років існування творчий колектив Павлівської психоневрологічній лікарні виставив роботи своїх пацієнтів для широкого кола поціновувачів. Окрім того, глядачам були представлені декілька уривків з нової вистави "Ельфова вежа" місцевої театральної студії "БУДЬМО" (Братство Українських Деміургів). Режисер студії, Сергій Ененберг, розповів про цікаву практику поєднання професійних акторів з пацієнтами лікарні. Він запевнив, що для користувачів психіатричних послуг така практика є дуже корисною. На сцені вони мають змогу розкритися з інших боків, спробувати іншу модель поведінки та, нарешті, знайти самих себе.
   Тетяна Кабанець, ініціатор виставки, розповіла, що такий напрям у мистецтві, як Art Brut зараз набуває все більшої популярності. Мистецтво душевноособливих якнайкраще демонструє про що йде мова. Ці люди через творчість намагаються показати соціуму, що вони теж звичайні люди і їх не потрібно боятися чи уникати.
   В'ячеслав Мішієв, головний лікар Павлівської психоневрологічної лікарні, говорив про те, що пацієнти повинні мати хоч якусь віддушину. Адже так, вони забувають про своїх проблем, переживання та страхи. Також він наголосив, що вся діяльність лікарні є відкритою, а методи лікування справді дієвими. За його словами, творчість - це часто єдиний місток, через який люди з психіатричними діагнозами можуть спілкуватися з суспільством, єдина можливість стати потрібними.
   До речі, деякі роботи можна придбати на благодійному інтернет-аукціоні https://www.facebook.com/art.brut.inside/?fref=photo. Всі кошти будуть передані на відновлення в лікарні постійно діючої художньої студії.

 

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події ЗОВСІМ ІНШЕ МИСТЕЦТВО - МИСТЕЦТВО ДУШЕВНООСОБЛИВИХ