О, СПОРТ! ТИ ЖИТТЯ СПОРТИВНИХ ЖУРНАЛІСТІВ…
- Створено: Середа, 06 квітня 2016, 19:08
Сьогодні в Міжнародний день спорту ми спробували подивитися на його особливий аспект – спортивну журналістику. Колеги формують абсолютно унікальний погляд на цю сферу людської діяльності – це любов і турбота водночас. У вихідні дні, на відкритих обвітрених майданчиках, під час напружених змагань, коли емоції просто зашкалюють, на престижних Олімпіадах та в занедбаних сільських залах… вони шукають єдине гостре слово здатне описати поразку і перемогу. Вони чи не єдині можуть пояснити глядачам, що ж відбувається на арені та в закуліссі, мотивувати мільйони людей до заняття спортом та фізичною культурою. Це вони силою свого слова можуть підняти ці мільйони… з диванів і вивести на марафонські доріжки. В Університеті Грінченка сьогодні шукали формулу унікального спортивного журналіста, якого тут планують готувати вже незабаром.
Журналіст-легенда Валентин Щербачов у свої сімдесят років цю формулу довів життям – унікальна методика тренінгів для спортивних журналістів, п’ять книг, понад 30 фільмів, які сам створив та відзняв почасти в естремальних умовах, а ще !!! 40 експедицій в Гімалаї.
Катя Полякова нині працює на 5 каналі, а прийшла в журналістику зі спорту. Не думала не гадала, що закінчивши філологію в Запоріжжі, стане спортивною журналісткою провідних вітчизняних каналів. А все через.. . дідуся. Це він колись «підсадив» на футбольні матчі із золотим складом «Динамо».
У Руслана Свіріна сьогодні п ‘ять випусків спортивних новин на телеканалі «Київ». Він каже, що чітка дикція та гарна зовнішність відіграють для телебачення дуже важливу роль. А ще бійцівські якості. Треба здобути ексклюзивне інтерв’ю будь-якою ціною. В спортивній журналістиці це територія підвищеного спротиву матеріалу.
Для наступного учасника нашого опитування все давалося непросто. Він часто страждав за гострий язик, а його жарти глядачі буквально розібрали на цитати. Сергій Савелій «голос і вуха» десяти Олімпійських ігор, тривалий час очолював спортивну редакцію Першого Національного та виховав цілу когорту журналістів. Він добре розуміє, що для цього треба, і переймається, що на каналах нині не дуже хочуть возитися з молоддю. Та все ж на думку метра, спортивні журналісти – це, перш за все, журналісти, а вже потім спортивні.
Учасники нашої зустрічі в Університеті Грінченка зголосилися стати професійними кураторами Конкурсу студентських спортивних стартапів серед вишів Києва. Ініціатива проведення такого конкурсу належить грінченківцям. Запропоновано змагатися в п’яти номінаціях – спортивна програма, репортаж, рекламні ролики – соціальні та мотиваційні, спортивна комунікативна акція. Перші стартапи покажуть вже в Грінченківську декаду в травні. Тож – на старт, починаємо стартапити!!!