ШТУРМУЄМО МОЗОК: ПРОСТО, ШВИДКО, ЕФЕКТИВНО
- Створено: Понеділок, 28 березня 2016, 17:53
Євгенія Романюк, Анастасія Коваленко
студентки спеціальності «Журналістика»
Мозок людини абсолютно унікальна та дивовижна конструкція. Внутрішні зв’язки та процеси, що відбуваються у ньому, люди вивчають протягом століть. Проте і досі ми достеменно не знаємо, як же підвищити продуктивність мозку, при цьому не перевантажуючи його зайвою інформацією.
З нагоди Тижня мозку в Україні, 25 березня в smart-café «Bibliotech» доценти Київського Національного університету Вікторія Кравченко та Віктор Комаренко намагалися сформулювати для нас конкретну інструкцію з користування… мозком. Лекція так і називалася: «BibliotechНаука. Мозок: інструкція користувача».
Вчені твердять, що кожен з нас народжується з власними генетичними особливостями. Вони впливають на сприйняття нової інформації, її обробку та фіксацію в пам’яті.
Крім особистісних ознак на роботу мозку впливають практично всі зовнішні подразники: звуки, запахи, світло, дотики. Скажімо, певний запах може запрограмувати нас на запам’ятовування, чи навпаки призвести до запаморочення та повної втрати орієнтації. Про це на прохання Астудії детальніше розповіла пані Вікторія.
Аби мозок працював на повну силу, швидко та якісно запам’ятовував інформацію, треба створити йому належні умови активності, відпочинку, а також застосовувати різні техніки для запам’ятовування. Найефективніше - слухати, повторювати, записувати, створювати власні асоціації, торкатися і навіть співати про те, що вам треба запам’ятати. Все це забезпечить високу продуктивність у роботі та навчанні. А ще дозволить суттєво зекономити час, щоб не зазубрювати, а глибоко освоїти і сприйняти матеріал.