Ви тут: Головна Про нас Події Військовий світ цивілізацій на виставці "Шлях воїна" Музею Ханенків

Військовий світ цивілізацій на виставці "Шлях воїна" Музею Ханенків

Цими днями у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків можна побачити унікальну експозицію з колекції Олександра Фельдмана. Виставка із зібрання Feldman Family Museum «Шлях воїна. Один на двох» на прикладах зброї розкриває багато спільних рис між культурами українських козаків та японських самураїв. 
Козацтво та самурайство – два унікальних культурно-історичних явища, які на перший погляд, зовсім не схожі між собою. Насправді ж, виявляється, витоки у них спільні! 
Шабля та люлька для козака в поході були важливішими за жінку. Серед українських вояків навіть існував певний культ шаблі. У думах та піснях її ласкаво називали "сестриця", "ненька рідненька", "панночка молоденька". 


А самураї не розлучались зі своєю катаною навіть на весільному ложі. Також в Японії була особлива церемонія "милування мечем", саме, як витвором мистецтва. Зброя була душею цих воїнів: її шанували, її берегли, їй вклонялися.
Мечі, катани, шаблі та ножі відображають не лише особливості озброєння, але й віддзеркалюють військові звичаї та побут цілих цивілізацій! Якщо хочете – знайомлять нас з філософією їхнього життя, як прагнення до самоствердження.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події Військовий світ цивілізацій на виставці "Шлях воїна" Музею Ханенків