Ви тут: Головна Про нас Події 50 відтінків української літератури

50 відтінків української літератури

Нові відтінки розвитку української літератури обговорили фахівці з України, Росії, Польщі та Ірану. на VI щорічній Міжнародній науковій конференції "Літературний процес: на перехресті глобалізаційних викликів", яка відбулася 3-4 квітня 2015 року у Київському університеті імені Бориса Грінченка.

За словами професора кафедри української літератури, компаративістики та соціальних комунікацій Київського університету імені Бориса Грінченка Ярослава Поліщука, з появою Інтернету в українській літературі відбулися не лише кількісні зміни, але й якісні.

«Література справді набула іншого статусу, дехто називає це ерою нової літератури, бо з появою мас-медіа та Інтернету традиційна форма друкованого джерела інформації втратила сенс», - сказав він.

При цьому Ярослав Поліщук зазначив, що новим напрямом розвитку української літератури є мережева література, але вона ще не має свого означення, дослідників, наукових праць.

 

 

 

«Українська література заявила про себе як носія національної культури, стала виразником національної ідентичності, національної свідомості», - додав він.

В свою чергу, професор Житомирського державного університету імені Івана Франка Петро Білоус наголосив, що на сьогодні помітний процес виходу української літератури на світовий рівень і це відбувається завдяки активізації перекладацької діяльності.

На думку фахівців, яскравим прикладом може бути книга українського письменника Андрія Куркова «Щоденники Майдану», видана трьома мовами: англійською, німецькою та російською. Таким чином книга стала провідником сучасної історії України у світ.

Літературознавці наголосили, що українська література бурхливо відроджується, стала самодостатньою та поступово виходить на світовий рівень.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події 50 відтінків української літератури