Герої серед нас

ПОРАНЕНИХ НА МАЙДАНІ МАЮТЬ ВИЗНАТИ ІНВАЛІДАМИ ТА НАДАВАТИ МАТЕРІАЛЬНУ ДОПОМОГУ
Заявив на зустрічі зі студентами Гуманітарного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка екс-радник Міністра соціальної політики України майданівець Павло Кучер. Лобіюванням такого законодавчого рішення займається група зацікавлених фахівців. За словами Кучера, від 300 до 500 колишніх майданівців-інвалідів і досі не отримують допомоги від держави. На жаль, сучасне керівництво країни не настільки зацікавлене в цих законах, тому їх затвердження проходить надзвичайно повільно, зазначив гість.

На думку експерта, криза в Україні спричинила Майдан, а не навпаки.  Проблеми, котрі вибухнули  в країні, визрівали дуже давно і було б неправильним звинувачувати Майдан у їх загостренні. «Після того» не означає «внаслідок того» , – каже Павло Кучер. Він бачить можливість подолання кризи в Україні лише силами небайдужих громадян, а не влади. Вже зараз волонтери по-суті замінили деякі державні інститути.

Павло Кучер був звичайним активістом, приїжджав і допомагав на Майдані ввечері, а вдень працював, але після першого штурму «Беркуту» одинадцятого грудня він написав заяву на звільнення з посади радника міністра, оскільки не міг залишатися в системі, проти якої бореться. Екс-радник визнає, що йому, батькові та годувальнику сім’ї, було непросто зважитися на цей крок, але він його зробив.
Зустріч з героєм Майдану викликала великий інтерес, нагадала студентам ключові події Революції Гідності, дозволила подивитися новим поглядом на складні соціально-політичні процеси в країні.

Текст: Король Тетяна, Садовський Роман

ЖУРб-1-11-4.Од