СЕРЦЕ ВІДДАНЕ ДІТЯМ

Василь Олександрович Сухомлинський. Видатний український освітянин-гуманіст, педагог-реформатор, мислитель. А ще – письменник та публіцист. Починаючи з повоєнних років, практично усе своє життя він працював директором школи у селищі Павлиш Онуфріївського району на Кіровоградщині. В основі його поглядів полягає необхідність гуманного ставлення до потреб дитини, увага до кожної особистості. Загалом з-під пера Василя Сухомлинського вийшло 48 книжок, 500 наукових статей, 1500 казок і оповідань для дітей. Його твори видано 50-ма мовами загальним накладом понад 15 мільйонів примірників. Зрозуміло, з часом вимоги до освіти змінюються, але фундамент її залишається. І у цей фундамент Василь Сухомлинський заклав чимало своїх духовних, душевних і професійних цеглин. Тож 28 вересня минає 100 років від дня його народження. Саме цього дня в Університеті Грінченка відбулися урочистості з нагоди ювілею. Зібрання було досить представницьким. Прийшли вчителі, науковці, керівники державних структур, представники громадських організацій, які послуговуються ідеями Василя Сухомлинського та їх пропагують. І це дуже важливо, адже спадщина видатного педагога сьогодні вкрай актуальна. Свідченням тому є хоча б ось така цитата з однієї із його книжок: «Програма виховної роботи доти залишатиметься мертвим папірцем, поки педагог не зуміє відкрити в живих людських думках, почуттях, спонуках своїх вихованців невичерпне джерело тих вольових сил, завдяки яким людина стає не тільки вихованою, а й володарем власної долі».

Ви тут: Головна Про нас Події СЕРЦЕ ВІДДАНЕ ДІТЯМ