Ви тут: Головна Про нас Події МАЛЮВАННЯ НА ВОДІ. ТАЄМНИЦЯ ЕБРУ

МАЛЮВАННЯ НА ВОДІ. ТАЄМНИЦЯ ЕБРУ

Як малювати на… воді. Ви не пробували? Штука ця дуже непроста, адже треба змішати зовсім різні стихії – воду та фарби. Секретами цього унікального мистецтва з чудернацькою назвою ебру ділилася Семіх Кая – викладач східних мов та перекладу Університету Грінченка. Виявляється, що основна складність у тому, щоб фарба трималася на воді і не розпливалася, поки не зроблять відтиск на папері. Фішка в тому, щоб збільшити в’язкість води. На майстер-класі, який проходив у рамках Дня Університету Грінченка, ми таки дізналися основний секрет ебру! У воду додають звичайний клейстер. Саме він загущує рідину і дозволяє з’єднати дві діючі речовини таїнства.

171207 abru 01

Саме мистецтво такого малювання народилося в на Сході, але особливого розквіту досягло в Туреччині. Краса цієї техніки в тому, що навіть недосвідчена людина може створити справжні шедеври на водній гладі. При роботі зазвичай використовують щіточки тільки з натурального дерева і кінського волосся. Майстриня каже, що фарби також особливі.Техніку можна застосовувати й на шкірі, адже вона дуже давня. Закінчивши малюнок, пані Семіх притиснула до поверхні аркуш паперу і наголосила, що папір має бути щільним аби не розмок.

171207 abru 02

І от неймовірний результат – чудернацьке змішання фарб. Ебру у всій своїй красі поєднання імпровізу та витонченої технології. А окрім задоволення творення, ми отримуємо можливість потім милуватися твором та розчитувати цей візерунок кожен по-своєму.
А як це було на нашому майстер-класі, дивіться далі в вчіться! Це зовсім не складно! Чи так складно))

Підготували Катерина Веселова та Анастасія Срібна.

Ви тут: Головна Про нас Події МАЛЮВАННЯ НА ВОДІ. ТАЄМНИЦЯ ЕБРУ