Ви тут: Головна Про нас Події НАШ ДІАГНОЗ: БІЛІНГВІЗМ, ДИГЛОСІЯ, СУРЖИК

НАШ ДІАГНОЗ: БІЛІНГВІЗМ, ДИГЛОСІЯ, СУРЖИК

Анастасія Герман

Студентка спеціальності "Журналістика"

Для обговорення саме цієї теми учасники круглого столу зібралися сьогодні у стінах Університету Грінченка. Говорили про мову, її самобутність, причини засмічення та шукали шляхи вирішення цієї проблеми.

Протягом століть українську мову нищили, забороняли та не визнавали. Але ми виграли цю вічну боротьбу за наше сокровенне право розмовляти своєю рідною мовою. А що робити з такими явищами як суржик, білінгвізм та диглосія розказала Лариса Масенко, доктор філологічних наук, професор Києво-Могилянської академії, гостьовий професор Університету Грінченка.

А цікаву ідею модернізації української мови і перетворення її на бренд запропонував Артур Брацкі, доктор гуманітарних наук, професор, завідувач кафедри української мови та компаративістики.

Учасники Круглого столу "Білінгвізм, диглосія, суржик: лінгвістичний та літературознавчий дискурс" обговорили мовну ситуацію в цілому та дійшли висновку, що для збереження автентичності нашої держави українська мова і надалі має лишатися єдиною офіційною.

Ви тут: Головна Про нас Події НАШ ДІАГНОЗ: БІЛІНГВІЗМ, ДИГЛОСІЯ, СУРЖИК