Розумні предмети порозумнішають і студенти також!
- Створено: Вівторок, 12 травня 2015, 17:57
«В майбутньому всі предмети ставатимуть «розумнішими». В рамках концепції розумних речей ті об’єкти, якими ми користуємося зараз і які ще не «розумні», незабаром «порозумнішають». Практично всі ці речі матимуть невеличкі пульти керування і будуть під’єднані до зовнішнього світу», – зазначив представник адміністрації проекту DesIRE Дірк Ван Мероде. 12 травня він відвідав Київський університет ім. Бориса Грінченка під час урочистого відкриття лабораторії вбудованих систем, яке відбулося у рамках візиту моніторингової комісії Erasmus +.
«Завдяки таким системам студенти матимуть змогу втілювати свої розробки та досліджувати проекти дистанційно. В лабораторії знаходитиметься усе необхідне для роботи комп’ютерне оснащення, З-D принтери, міні моделі вбудованих систем», – розповів Богдан Грицеляк, заступник завідувача НДЛ інформатизації освіти з питань проектування Web-систем Київського університету імені Бориса Грінченка.
Під час конференції, яка відбулася після презентації, обговорювали впровадження курсів вивчення програмної інженерії та вбудованих систем у вищих навчальних закладах України. Експерти CyberBionic Systematics та Microsoft Ukraine Department одностайно визначили потребу ринку у спеціалістах з обширними знаннями, але вузькою прикладною спеціалізацією.
На церемонії відкриття інноваційної лабораторії були також присутні представники міжнародного проекту Темпус / Еразмус+ офісу в Україні – Олена Оржель, Світлана Бацюкова, ректор Університету - Віктор Огнев’юк, координатор проекту в Україні – Галина Табунщик, координатор проекту в Університеті – Наталія Морзе, представники університетів-партнерів проекту – Запоріжський національний університет, Донбаська державна машинобудівна академія, учасники проекту нашого університету – викладачі кафедри інформатики та кафедри математики, інформаційних технологій та моделювання, співробітники НДЛ інформатизації освіти.
Право перерізати «червону стрічку» було надано Ректору Київського університету імені Бориса Грінченка Віктору Огнев’юку та міжнародному координатору проекту Дірку ван Мероде. Після церемонії присутні оглянули лабораторію та технічне обладнання, яке надано Університету за фінансової підтримки Європейської комісії.
Програма Темпус (TEMPUS) – освітня програма Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та створює простір для співпраці в країнах-партнерах ЄС через університетські проекти.
Українські компанії сфери інформаційних технологій готові надавати підтримку вищим навчальним закладам під час підготовки майбутніх спеціалістів. Проте проблема постає в тому, що багато ВНЗ, особливо регіональних, навіть не знаю про такі можливості і не мають змогу організовувати інтерактивний навчальний процес. Саме тому 12 травня у рамках Моніторингової місії Erasmus + у Київському університеті ім. Бориса Грінченка пройшов круглий стіл за участю провідних ІТ компаній. На зустрічі були присутні гості з Microsoft Office, Cyberbionic Systematics, Liter, Octava, Data ART. Також в обговоренні взяли участі представники Запорізького національного технічного університету та Донбаської державної машинобудівної академії.
Представник компанії Cyberbionic Systematics розповів про те, що вони готові надави вищим навчальним закладам деякі курси абсолютно безкоштовно. Вони вбачають у цьому вигоду для українського ринку праці та для власного бізнесу зокрема. Cyberbionic Systematics обирає найкращих студентів для подальшого працевлаштування та співпраці. Для того, щоб молодий співробітник міг одразу зануритися у роботу, IT компаніям вигідно вкладати матеріальні ресурси у їх кваліфіковану підготовку ще на перших курсах університету.
Крім власних здобутків у підготовці ІТ спеціалістів представники вищих навчальних закладів обговорили шляхи створення можливостей аутсорсингу та кооворкингу для студентів, обмінялися порадами та пропозиціями з представниками компаній.