Ви тут: Головна Про нас Події РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ КОНФЛІКТ ОЧИМА ІТАЛІЙЦЯ

РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ КОНФЛІКТ ОЧИМА ІТАЛІЙЦЯ

Більшість людей в Італії переконані у тому, що війна в Україні завершилася. Вже два роки про неї практично не говорять. А значить, потрібно посилити інформаційну політику і не лише з боку України. На цьому наголосив італійський політолог, професор Університету Тренто Альберті Франческо. Він, спільно з групою вітчизняних аналітиків, взяв участь у дискусії щодо російсько-українського конфлікту як прояву «гібридної війни». Представницька розмова відбулася в Університеті Грінченка. За словами політолога з Італії, «гібридна війна» є принципово новим типом конфлікту. А зароджувався він ще у часи СРСР, коли народи тієї країни партійне керівництво прагнуло об’єднати у «єдину радянську спільноту» позбавляючи їх відчуття свого коріння. Однією з основних характеристик «гібридної війни» є те, що вона не має обмежень і охоплює усі сфери життя:політичну, економічну, соціальну. У кожній з них Росія має «своїх людей» і через них намагається здійснювати тиск на Україну – зауважив Альберті  Франческо. Таку думку поділяють також українські політологи та історики. Під час дискусії вони наголошували й на тому, що ця війна спрямована на руйнування національної ідентичності та нівелювання національної свідомості. В кінцевому результаті Росія прагне знищити українську державність, а наступним своїм кроком бачить зміну світового порядку. Тож головним завданням України нині є максимальна мобілізація зусиль на всіх напрямках – політичному, економічному, військовому. Вкрай важливо також серйозно вдосконалити інформаційну складову, яка б розвінчувала російські пропагандистські міфи. Варто зазначити, що ця дискусія проходила в рамках Фестивалю науки 2017.

Ви тут: Головна Про нас Події РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ КОНФЛІКТ ОЧИМА ІТАЛІЙЦЯ