Ви тут: Головна Про нас Події МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНИ: СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ ТА ФОНДИ ЄС

МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНИ: СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ ТА ФОНДИ ЄС

  Можливо, хтось ще  знав, але фінансування ЄС для українських проектів евентуальне та відкрите для всіх. Європейська комісія та уряд України підписали угоду, результатом якої є те, що Україна вступила до ЄС, звичайно у розумінні Горизонту. Відповідно до цього українські фірми можуть бути лідерами проекту, написати проектні заявки та підписувати грантові угоди.

 

  Тренінг Миколи Смолінського «Створення проектів. Фонди ЄС» ознайомив учасників з особливостями розробки проектних ідей та підготовки проектних пропозицій для залучення фінансування проектів від структурних фондів ЄС та донорів, що присутні в Україні. Зокрема розглядалися такі основні питання:

  • як створити правильну проектну заявку з урахуванням всіх вимог ЄС;
  • як подати проектну заявку та отримати грант;
  • як керувати фінансами, що будуть надані фондами тощо.

  Що парадоксально, кількість західних фондів, які працюють в Україні і виділяють кошти місцевим громадським організаціям на розвиток та підтримку свого напрямку, не може назвати навіть Державна реєстраційна служба. Разом з цим, варто наголосити, що Україна могла б отримувати набагато більше грантів, проте досвід з реалізації проектів зараз не на високому рівні. Як приклад, компанії, що мають середній та малий бізнес, перебувають у постійному пошуку грошей, а не розвивають отриманні результати.

  «У нас  не вистачає кваліфікації, так як не вистачає кваліфікації у Міністерств, у банках, для того, щоб правильно підпорядкувати свої дії щодо грошей з ЄС, - розповідає лектор Микола Смолінський,  - Україна може працювати з усіма програмними фондами тільки необхідно уважно читати програмні документи конкретного інструменту, який обов`язково буде описувати вимоги до території, яких країн і у ролі кого можуть взяти участь. В деяких інструментах ми можемо входити як партнери, а в деяких як лідери чи експерти».

  Тому коротко про головне. Варто почати з того, що основні обов’язки того,  хто отримає фінансування з ЄС не обтяжливі, але обов’язкові. Варто пам’ятати, що їх виконання перевіряється, на рівні з іншими вимогами, пов’язаними з проектами, що фінансуються з коштів Європейських Фондів.

Якщо у подальшому українська компанія чи підрозділ планує розвиватися завдяки  фінансам ЄС, то необхідно знати основні правила створення та розвитку власного проекту:

  1. 1.Кожен має інформаційний обов’язок перед ЄС,  означає, що отримане з дофінансування ЄС необхідно позначати логотипом Європейського Союзу і логотипом Європейських Фондів тощо.
  2. 2.Правильно сплановані заходи мають дати змогу вибрати найбільш успішні для певного проекту.
  3. 3.Необхідно визначити групу (-и) споживачів і пристосувати до них заходи, які треба реалізувати.
  4. 4.Розраховуючи бюджет на інформаційно-промоційні заходи в проекті, необхідно пам’ятати про різні види витрат від брошур до технічного обладнання.
  5. 5.Для того, щоб перевірити ефективність роботи над проектом необхідно створити окремий веб-сайт, де буде описано результати та плани.
  6. 6.Необхідно дотримуватися всі вимоги щодо оформлення приміщень та інших знакових речей (плакат, пам’ятна дошка тощо).
  7. 7.І останнє, варто думати як європейське суспільство: нарівні з кожним, в одному напрямку та позитивно.

  Необхідно пам’ятати, що Європейський Союз хоче мати ідеальну нову науково-дослідницьку базу, охопити всі проблеми соціального, культурного та інших напрямків життя. Українські імена та компанії завжди входили в світову історію, але не завжди були помічені, бо не мали можливостей себе показати світу. У нас ще є майбутнє, тому  - вперед до нових подвигів.

  І порада, не наслідуймо Івана  Пулюя, винахідника «X»-променiв,  а летимо вертольотом Ігоря Сікорського, дипломованого льотчика та авіаконструктора, торуючи шлях новими проектними ідеями. Великий досвід та великі можливості – от, що варта наша Україна, розвиваємося самі та творимо державу.

                                                                                                              Підготувала Оксана Онищенко

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події МОЖЛИВОСТІ УКРАЇНИ: СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ ТА ФОНДИ ЄС