Ви тут: Головна Про нас Події «СЦЕНАРІЙ – ЦЕ ВАШЕ ОБЛИЧЧЯ. ЦЕ ЯК КОСМЕТИКА ДЛЯ ЖІНКИ» - Андрій Бібіков, сценарист, викладач сценарного курсу в «Ukrainian Film School»

Виявляється, що майже кожен хоч раз замислювався над створенням сценарію. Лише уявіть: за вашою уявою можуть зняти фільм! Але чи так це просто? І що зробити, аби саме ваш сценарій зацікавив режисера? У Андрія Бібіка є декілька порад:

• «Якщо ви обираєте нелегкий шлях професійного сценариста, то ви повинні по ньому йти. Не бути сценаристом і візажистом, сценаристом і юристом, сценаристом і журналістом одночасно. Рано чи пізно вам доведеться визначитися. І як тільки ви визначитеся, ви почнете писати сценарій краще».

• «Історія завжди тримається на конфлікті. І завдання сценариста - підвищувати його градус. Конфлікт обов'язково повинен бути смисловим. Не комуналка, бабусі і чайник. Це нам не цікаво. Конфліктів має бути два: зовнішній і внутрішній».

• «Ідею для сценарію можна взяти навіть з новин. Або з особистого досвіду. Якщо ідея ніяк не приходить, задумайтеся: «а що буде, якщо ...». Зазвичай після такої думки в голову приходять несподівані ідейні повороти ».

• «Герой повинен викликати співчуття. Якщо у фільмі два героя, то другий повинен бути антагоністом».

• «Вся історія будується на героя. Немає героя - немає історії. Важливо ретельно продумувати образ і не створювати «картонних персонажів».

• «Ви маєте чітко усвідомлювати, в якому жанрі буде ваш фільм. Ви сіли грати в карти з глядачем з козирем «Трефа». Говорити про козир «Бубна» - це погано. Тому витримуйте свій сценарій в чіткому жанрі».

• «90% глядачів роблять свій вибір на основі жанру. Жанр - це координат, який дозволяє глядачеві виділити ваш фільм серед сотень інших ».

• «Також ви повинні розуміти, який жанр більш вигідний комерційно. Не вигідні - історичні, вестерни, бойовики. Тому що там багато чого вибухає. Вигідні завжди комедії, дитячі, фентезі, трилери і драми».

• «Будьте обережні зі сценарієм, заснованим на реальній історії. Необхідно завжди заручатися згодою людей, які беруть участь в цій історії. Або ж напишіть: «Будь-які збіги, схожість - випадкові». Для підстраховки».

• «Дуже важливо при написанні сценарію дотримуватися суворого плану. Інакше виникає багато спокус, хочеться ще написати про це, а потім про те ...».

• «Пам'ятайте: сценаристом може стати кожен. Головне – багато працювати, писати, нікого не слухати, не боятися і просувати свої ідеї ».

Наталя Лагодинська