Ви тут: Головна Про нас Події ЧОРНОБИЛЬ ЯК ВІДБИТОК КОЛЕКТИВНОЇ ПАМ'ЯТІ

ЧОРНОБИЛЬ ЯК ВІДБИТОК КОЛЕКТИВНОЇ ПАМ'ЯТІ

Напередодні 30-ої річниці Чорнобильської катастрофи у Національному музеї літератури України відкрилася фотодокументальна літературно-мистецька виставка "Чорнобиль: крізь об’єктив часу". В експозиції можна побачити художньо-емоційні, філософські образи, які допомагають глибше осмислити загальнолюдську трагедію минулого століття.

На виставці представлені знімки з фототеки Укрінформу,  Київської спілки журналістів та особистих фотоархівів. Авторів ряду знімків – Валерія Зуфарова, Ігоря Костіна, Івана Лисенка, Анатолія Піддубного, Володимир Репіка, Володимира Самохоцького – на превеликий сум, уже немає з нами… За кожним фото своя історія, епізод, особистість, момент часу і простору. Наприклад, фотографія Михайла Чернюка з майданчика, де варили дезактивуючу суміш для покриття землі та будівель. Через кілька днів після покривання суміш здирали і звозили у могильники. Цю операцію доводилося постійно повторювати, бо суміш сприяла зменшенню рівня радіації на декілька годин, а в деяких випадках, на декілька днів.

Всі ці унікальні фото змушують задуматися про  екологічні, соціальні, духовні збитки, завдані катастрофою, поміркувати над актуальними проблемами сьогодення.

Окрім того, виставку доповнює етнографічний матеріал втрачених давніх пам'яток Полісся. Також на виставці представлені твори відомих українських письменників, зокрема Ліни Костенко, Івана Драча, Бориса Олійника та інших. 

Гості виставки  -  ветерани-чорнобильці ділилися своїми спогадами та досвідом. Зокрема, дали поради як зберегти у колективній пам'яті трагедію Чорнобиля.

"Я думаю, що найголовніше - це духовність. Не треба розповідати як це відбувалося технічно, а саме через духовність, через переживання та співпереживання людей, які брали участь в ліквідації катастрофи, висвітлювали ті події, переживали їх", - каже Юрій Новиков, ліквідатор 1-ої категорії катастрофи на ЧАЕС. 

 

 "Зараз такий швидкоплинний час, і люди так нещадно нищать усе, що навколо них, тому ще невідомо чи людство матиме змогу через 100 років згадувати про Чорнобиль. Але для нас, для українців це страшна і важлива подія. Минуло 30 років, а ми нагадуємо про це щороку - етнографічними та літературними експозиціями, фотодокументальними виставками, різноманітними зустрічами", - поділилася Раїса Сеннікова, заступник директора з науково-освітньої роботи Національного музею літератури України.

 

 

Виставка організована Національним музеєм літератури України та Київською спілкою журналістів НСЖУ.

Помітили помилку в тексті? Виділіть це слово мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Ви тут: Головна Про нас Події ЧОРНОБИЛЬ ЯК ВІДБИТОК КОЛЕКТИВНОЇ ПАМ'ЯТІ