Ви тут: Головна Про нас Події КІНОФЕСТИВАЛЬ DOCUDAYS UA ОГОЛОСИВ ПЕРЕМОЖЦІВ

КІНОФЕСТИВАЛЬ DOCUDAYS UA ОГОЛОСИВ ПЕРЕМОЖЦІВ

Іванна Бітківська

Студентка спеціальності "Медіа-комунікації"

Завершився 13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Фільми змагались за нагороди у трьох конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО. Ці стрічки змагалися й за спеціальний приз від студентського журі, приз Андрія Матросова від організаторів фестивалю, а також приз глядацьких симпатій.

«Документальне кіно дає нам можливість комплексно зрозуміти певні проблеми суспільства. Ці фільми допомагають подивитися на життя без кюпур, таке яке воно є насправді», - сказала член журі DOCU/ЖИТТЯ Наталія Гуменюк.

Також члени журі зазначили, що «Гармонійні і поетичні фільми розглядають вирішальні миті, в які ми приймаємо найскладніші рішення у нашому житті, з дитинства до старості, з винятковим поглядом всередині ізольованої спільноти».

Лауреати Docudays UA–2016:

DOCU/ЖИТТЯ:

Головний приз отримала стрічка «Крісло твого батька» Алекса Лора та Антоніо Тібальті (Італія, США, Іспанія). Особлива відзнака категорії дісталася фільму «Varta1, Львів, Україна» Юрія Грицини (Україна).

DOCU/ПРАВО:

Переможцем стала документальна драма «Звіть мене Маріанною» Кароліни Бєлявської (Польща). Особливою відзнакою журі нагородило фільм «Серед вірян» Гемаля Тріведі та Могаммеда Алі Накві (США-Пакистан) та стрічка «Цензуровані голоси» Мори Луші (Ізраїль-Німеччина).

DOCU/КОРОТКО:

Головний приз – «Кінець світу» Моніки Павлючук (Польща). Особлива відзнака – «Саламанка» Руслана Фєдотова та Аляксандри Кулак (Росія).

Особлива відзнака – «Саламанка» Руслана Фєдотова та Аляксандри Кулак (Росія).

DOCU/УКРАЇНА:

Головний приз – «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського й Томаша Рафи.

Особлива відзнака – «Реве та стогне» on tour Надії Парфан.

«Це кіно очевидців, тут інший метод підключення до героїв. Це сучасні історії, пов'язані з суспільними перетвореннями або новими явищами в країні, які можна показати через широке коло глядачів у всьому світі», - наголосила режисер ігрового кіно Марися Нікітюк.

Нагадаємо, що на кінофорумі, що тривав із 25 березня, було продемонстровано 93 стрічки з 43 країн світу.

Ви тут: Головна Про нас Події КІНОФЕСТИВАЛЬ DOCUDAYS UA ОГОЛОСИВ ПЕРЕМОЖЦІВ