Ви тут: Головна Про нас Події DOCUDAYS UA. КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ В РЕАЛЬНІСТЬ

DOCUDAYS UA. КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ В РЕАЛЬНІСТЬ

Міла Китаєва, Наталія Лагодинська

Студентки спеціальності "Журналістика"

Черги біля дверей кінозалу, усміхнені обличчя та палаючі зацікавленістю очі… Що це? Це –ХIII Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA». Лейтмотив фестивалю – «КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ». Його головна мета – закликати глядачів побачити життя справжнім, зруйнувати ілюзії. Відкривав фестиваль сам гуру гіпнозу – Кашпіровський, а в емблемі – суцільне радянське ретро - олімпійські ведмедики в гіпнотичних окулярах.

«Docu days-2016» - це 93 фільми, які можна побачити на п’яти майданчиках з 26 березня до 1 квітня. Головні території для зустрічей, переглядів та майстер-класів – Будинок Кіно, кінотеатри «Київ» та «Кінопанорама». Зазвичай в будинку Кіно перегляди доступні для всіх. До 15.00 вхід вільний, а після – для студентів квитки пільгові. Тобто знову... вхід вільний! Фільми традиційно представлені в конкурсній програмі за номінаціями DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО, DOCU/YOUNG і вперше проходить національний конкурс DOCU/УКРАЇНА. Переможців обирають спеціальне журі та глядачі. Є й молодіжне журі, здебільшого зі студентів. Також в програмі фестивалю багато майстер-класів та яскравий фотопроект «Українська мрія».

Фільм-відкриття став справжнім відкриттям! «У променях сонця» російського режисера Віталія Манського розповідає історію дев’ятирічної школярки з Північної Кореї, яка готується до вступу в піонери. Від самого початку режисерові окреслили сценарій та запропонували забезпечити пропагандистські ідеї фільму, кожну сцену корейські товариші завчасно репетирували. Проте знімальній групі, все ж вдалося уникнути регламенту та представити глядачам унікальний погляд на абсолютно закрите тоталітарне суспільство. І, звичайно, допомогли у цьому самі репетиції. Фільм змонтовано з кадрів, які команда фільму таємно скопіювала… в туалеті. Вулицю знімали спеціальним об'єктивом з вікна готелю, щоб ніхто не помітив з-за занавіски. Тільки одну площу, тільки з одного вікна. Хоча нині фільм має багату міжнародну фестивальну історію, Росія і досі не надала йому прокатне свідоцтво, а режисеру довелося залишити батьківщину. В Україні «У променях сонця» двічі пройшов з повним аншлагом.

Режисер картини Віталій Манський на прохання Астудії розказав про сучасні тенденції документального кіно та дав свої поради молодим документалістам.

Ви тут: Головна Про нас Події DOCUDAYS UA. КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ В РЕАЛЬНІСТЬ