Ви тут: Головна Про нас Події З Днем народження, Університете!

З Днем народження, Університете!

Урочистим концертом, нагородженням найкращих грінченківців, вітальними словами відсвяткував наш Університет свій День народження. 9 грудня народився патрон нашої alma-mater, ідейний натхненник, світоч української історії Борис Дмитрович Грінченко.

Цей концерт був справжнім святом для кожного справжнього грінченківця.  А от хто такий «справжній грінченківець» розказує ректор Університету Грінченка Віктор Огнев’юк.

Сценічне дійство було сповнене розповідями про дивовижну постать письменника, поета, науковця, геніального перекладача. Борис Дмитрович завжди поважав світову літературу, прекрасно її знав, вважав необхідним переймати досвід «освіченіших за нас західноєвропейських народів». Його переклад балади Гете «Лісовий цар» вважається вершиною усього українського перекладу кінця XIX століття. А от якою Грінченко бачив Україну та українців, чи виправдали ми його сподівання розповідає Антоніна Мовчун, завідувач науково-дослідною лабораторією грінченкознавства.

Щорічно, святкуючи День Університету, нагороджуються найкращі студенти, викладачі, співробітники. Так, медалі Бориса Грінченка за особистий внесок у розвиток Університету, нагрудні знаки «За служіння Університету» отримали кращі спортсмени, студенти-науковці, активісти. Особливою медаллю за мужність та героїзм був нагороджений Віктор Тімохін, звукорежисер НМЦ тележурналістики. Він розповів про те, як важливо бути хоробрим і в мирному житті та про те, хто такий «хоробрий грінченківець».

Святковий концерт також ознаменував завершення щорічної Грінченківської декади. Ці десять днів були наповнені майстер-класами, турнірами, спортивними та мистецькими заходами. Про свій досвід ліпки з кераміки на майстер-класі Анастасії Трофімченко розповідає Анастасія Юрганова, президент Студентського парламенту Університету.

Розділити зі студентами свято прийшли Тарас Кремінь, народний депутат України, Наталія Шульга, секретар комісії Київради з питань освіти та Олександр Гончаров, депутат Київради. Поважні гості запевнили, що Університет має надійних друзів у Київраді, на яких може розраховувати.

Ви тут: Головна Про нас Події З Днем народження, Університете!