Ви тут: Головна Про нас Події «Сучасна світова література та медіа-середовище»

«Сучасна світова література та медіа-середовище»

В рамках Грінченківської декади в Університеті Грінченка відбувся майстер-клас «Сучасна світова література та медіа-середовище»: названий захід є другою частиною Круглого літературознавчого столу на тему "Екранізація як інтерпретація: на межі мистецтва і літератури", який провела кафедра світової літератури та Українська асоціація викладачів зарубіжної літератури.

Провела цей захід Олена Дем
яненко, кандидат педегогічних наук, проректор «Академії неперервної освіти».  Головною темою майстер-класу став вплив мульт- та кіноекранізацій на сучасного читача.  Захід відвідали студенти-філологи та журналісти.

Серед присутніх були гості Круглого літературознавчого столу - студенти та молоді викладачі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, які також брали участь у Круглому столі. Також на заході була присутня головний редактор журналу "Всесвітня література в середніх школах України" Тамара Михайлівна Гревцева.

Екранізація літературних творів розглядалася як спосіб додаткового вивчення тексту, поглиблення його розуміння. Для підкріплення даної тези, Олена Дем’яненко запропонувала переглянути частину п’ятьох екранізацій роману «Анна Кареніна». Учасники майстер-класу змогли порівняти як різні режисери обіграли однаковий фрагмент тексту Толстого.

Актуальність теми дискусії зумовила змінена свідомість людини в світі інновацій. Про утворення нової свідомості розповіла автор майстер-класу Олена Дем’яненко.

Доцент кафедри світової літератури Галина Шовкопляс зауважила, що обговорення таких тем необхідне для постмодерної людини.

Людмила Петрова, студентка четвертого курсу наголосила, що кожному сучасному читачеві дає екранізація твору.

Ви тут: Головна Про нас Події «Сучасна світова література та медіа-середовище»