Спадщина Бориса Грінченка

Життя Бориса Грінченка проминало у тих місцях, де сьогодні йде збройна боротьба проти російської агресії і місцевого сепаратизму. «Спадщина Грінченка сприяє розумінню тих процесів, які відбуваються в Україні сьогодні. Все, що він писав, говорив, залишив в архівних спогадах, пройняте національно-відроджувальними помислами, спрямованими до нашого народу», сказав професор Київського університету імені Бориса Грінченка Василь Яременко.

Під час зустрічі з провідним науковим співробітником НДЛ грінченкознавства , студенти обговорювали постать Бориса Грінченка як етнографа та фольклориста, зокрема про його видавничу та культурну діяльність. Також на заході Грінченківської декади В.Яременко презентував книгу «Воля живе боротьбою». До цього видання увійшли твори які розкривають Грінченка як поета, прозаїка, педагога, народно-просвітницького діяча, етнографа, а найголовніше публіциста-сатирика.

Нам, сучасним нащадкам Бориса Грінченка, варто більше цікавитися і дивуватися обсягом його діяльності. «Наше діло гнітять, але ж ми самі удесятеро побільшуємо цей гніт своєю недбалістю, продажністю, лінощами», – говорив Грінченко. Ці повчальні слова залишаються актуальними і до нині.

Ви тут: Головна Про нас Події Спадщина Бориса Грінченка