Ви тут: Головна Про нас Події В Університеті Грінченка пропонують зробити Київ розумним містом

В Університеті Грінченка пропонують зробити Київ розумним містом

В університеті Грінченка обговорювали упровадження важливих змін до законопроекту "Про столицю України - місто-герой Київ".  Зокрема, яким має бути Статут територіальної спільноти Києва та в чому полягає суть  державної влади і місцевого самоврядування у столиці. У дискусії взяли участь фахівці з місцевого самоврядування й правового забезпечення КМДА, викладачі кафедри правознавства та студенти-юристи.

Ректор Університету Грінченка Віктор Огнев'юк підкреслив, що закон не може консервувати минуле, не варто повертатися до радянської системи керування містом, яка є неефективною. Ми маємо будувати новітню модель європейського міста, де послуга максимально наближена до споживача і тоді система врядування стане ефективною.

Директор ГО "Інститут Громадянського Суспільства"  Анатолій Ткачук, зауважив про досвід врядування у столицях Європи: "Наприклад, Стокгольм втричі менший за населенням і вп'ятеро більший за площею, аніж Київ. Там багато озер, скель, тому у різних місцевостях  одного міста зовсім інші умови проведення каналізації й води, організації руху громадського транспорту, пішохідних зон. У Києві також цікава ситуація - плоска Оболонь і горбатий Печерськ. Одне з актуальних завдань - створення велодоріжок, яке для різних територій має свою специфіку. Адже у багатьох країнах існує правило, якщо місто має понад 80 тис. населення, то потрібно створювати квартальні комітети, де люди мають змогу вплинути на організацію дорожнього руху, внутрішньодворового простору".