Ви тут: Головна Про нас Події ВІКТОР ОГНЕВ`ЮК: «Досвід європейських держав важливий для України на шляху до ЄС»

Досвід європейських держав дуже важливий для України на шляху вступу до Європейського Союзу. На цьому наголосив ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев`юк під час святкування «Дня Європи» 19 травня 2015 року. Серед почесних гостей свята - Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Іспанії в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні Іон Стевіле, Перший Секретар Посольства Латвійської Республіки в Україні Лігіта Давидова, директор Чеського центру в Україні Луція Ржегоржікова та ін.

«Досвід європейських держав дуже важливий для України на шляху вступу до Європейського Союзу. Україна не мислить себе без ЄС. І цей рух до Європи має відбуватися завдяки обміну досвідом. Нам важливо сьогодні почути наших друзів», - сказав він.

За словами Посла Іспанії в Україні Херардо Анхель Бугайо Оттоне, майбутнє Європи неможливо без України.

«Європа – це чудовий проект, проект включення вільних людей у спільну справу, тому в ньому мають брати участь всі бажаючі. А Україна потрібна ЄС, вона допоможе подолати деякі перепони і допоможе європейському світу стати краще», - зазначив він.

Посол Іспанії в Україні наголосив, що сприятиме налагодженню співпраці України з Литвою.

В свою чергу Віктор Огнев`юк повідомив, що на сьогодні досягнуто домовленості з Послом Іспанії в Україні про запровадження програм обміну студентами між країнами.

За словами Посла Республіки Молдова в Україні Іона Стевіле, « Молдова також зробила свій цивілізаційний вибір в напрямку до ЄС і наші народи мають рухатися разом до поставлених цілей».

В університеті День Європи святкується традиційно. Особливо урочисто це відбулося 2014 року, коли над Університетом вперше підняли прапор Європейського Союзу.

Додамо, що рішення щодо відзначення Дня Європи 9 травня було прийнято країнами-членами на Саміті Ради ЄС в Мілані у 1985 році. Починаючи з 1997 року до святкувань долучилися держави-кандидати на вступ до ЄС. В Україні цей день святкують у третю суботу травня з 2003 року, коли відповідний наказ був підписаний Президентом України Леонідом Кучмою.